Mobile menu

Сьогодні Україна відзначає День Соборності. 100-річчя Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки – це знакова подія в історії національного державотворення. Для України, яка після закінчення Першої світової війни перебувала в епіцентрі геополітичного поділу світу, 22 січня 1919 року стало фактично початком нової ери у процесі формування нації. І нині, в умовах війни із сусідом-агресором, поняття Соборності наповнюється реальним змістом, актуалізується як найвища цінність.

 Урочистим звучанням Гімну України розпочався районний захід з відзначення Дня Соборності. 

Виступаючі наголошували, що цього дня ми віддаємо данину шани новітнім українським героям – Небесній Сотні, яка полягла на Майдані, під час Революції Гідності, добровольчим батальйонам та військовим формуванням, які зараз на сході ведуть боротьбу за свободу та неподільність української держави. Також бажали учасникам заходу незламної волі до перемоги й патріотичного духу, який допоможе подолати будь-які перешкоди. 

 Голова районної ради Олександр Кузуб, перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Козоріз, заступник міського голови об'єднаної територіальної громади Сергій Заєць, громадськість району поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Цього ж дня, з метою вшанування героїв, що загинули під час проведення АТО на Сході України, Героїв Революції Гідності біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні відбулося урочисте покладання квітів.

Хвилиною мовчання присутні віддали данину вічної пам’яті героям, які своїми життями боронили в усі часи і боронять нині незалежність нашої країни.