Mobile menu

"Пам’ятаємо. Перемагаємо!"

 Щороку 9 травня ми повертаємося до незабутньої весни 45-го, згадуємо тих, хто у жорстокій битві виборов нашу перемогу. Так розпорядився довгий і кривавий календар війни, але навіть коли б ця війна завершилася в іншу пору року, Перемога все одно означала б відродження, оновлення, повернення до життя — те, що несе світові весна.

Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за  силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче — життя.

 Війна пройшла залізним плугом через кожне серце, кожну долю і кожне життя. Сувора її правда назавжди залишиться з нами. Вона навічно у нашій пам'яті — загальнонародній, родинній, індивідуальній. Так, Перемога була одна на всіх, хто вступив у двобій з нацистською навалою. І ніхто не стояв за ціною.

Напередодні величного свята, 8 травня традиційно відбувся поминальний мітинг-реквієм "Запали свічку" – символ вшанування полеглих і живих ветеранів Великої Вітчизняної війни. Багатотисячна громада Шполянщини біля обеліску Слави запаливши лампадки вшанували світлу пам’ять загиблих воїнів у роки Другої світової війни та загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході країни. Для шполян це не просто захід, а велична данина усім, хто своїм життям і працею здобули для нас Велику Перемогу.

9 травня в районі відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Перемоги. Ветерани Великої Вітчизняної війни, демобілізовані учасники антитерористичної операції, керівництво району, міста, представники підприємств, установ, організацій, політичних партій та громадських організацій, учні навчальних закладів взяли в них участь.

На жаль, безпосередніх воїнів тієї кривавої війни було дуже мало серед учасників заходів, адже з дня закінчення війни спливло 74-и роки – ціле людське життя. Проте до пам’ятників, до вічного вогню прийшли їх діти, онуки і правнуки, щоб віддати данину пам’яті, щоб вклонитися подвигу героїв.

Біля могил воїнів, що загинули при звільнені м. Шпола від фашистських загарбників учасники урочистої ходи поклали квіти.

На мітингу зі словами глибокої поваги до ветеранів війни, а також вітанням з великим святом Перемоги до всіх присутніх зверталися: заступник голови районної ради Лідія Татарина, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз, міський голова Сергій Кравченко та тимчасово виконуючий обов'язки районного військового комісара Руслан Безшийко.

"Ми ніколи не забудемо ваш подвиг. Ми пишаємось вами і дуже вдячні за мирне небо над головою. Нам важко уявити, що Вам довелось пережити. Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та довгих років життя. Низько схиляємо голови перед Вашим подвигом, перед тими, хто загинув у боротьбі", - звернулася до присутніх Лідія Татарина.

Організаторами заходу підготовлено тематичні виступи та номери художньої самодіяльності, приурочені знаменній даті. На завершення яких в пам’ять про героїв Другої світової війни звучав символічний дзвін.

Мітинг завершився хвилиною мовчання та покладанням гірлянд і живих квітів до підніжжя Меморіалу 

Після урочистих заходів відбувся святковий концерт.

Заходи із вшанування пам’яті визволителів продовжилися покладанням квітів до могили двом розвідникам Першої повітряно-десантної армії Анатолія Ванюшина та Петра Єрьоміна і до братської могили розстріляних євреїв Шполянського гетто, які знаходяться у Дар’ївському лісі.