Mobile menu

30 вересня, в понеділок, в  залі засідань Шполянської районної ради  відбулася зустріч народного депутата України, обраного у 196 виборчому окрузі, Андрія Петровича Стріхарського з керівниками сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, депутатами обласної ради, місцевих рад, керівниками  об’єднаних територіальних громад, сільськими головами, представниками громадських організацій Шполянського, Городищенського та Катеринопільського районів. В  заході також приймали участь керівники районних рад та райдержадміністрацій. Зокрема, від Шполянської районної ради – заступник голови районної ради Татарина Лідія Миколаївна, депутати районної ради – Потапенко Володимир Миколайович, Колісник Василь Васильович, Фисун Олександр Павлович, Дубина Володимир Михайлович.

 На початку зустрічі народний депутат ознайомив учасників з результатами роботи Верховної ради за перший місяць від початку каденції. Було наголошено, що у напруженому режимі Верховна рада прийняла цілий ряд рішень, що стосуються кадрового забезпечення вищих державних органів, силових відомств, центральної виборчої комісії. Це дало можливість  новопризначеним керівникам підготувати і подати на розгляд Верховної ради  ряд законопроектів, що стосуються реформування бюджетних галузей, подати проект Державного бюджету на 2020 рік. Було наголошено на  продуктивній роботі комітетів Верховної ради, завдяки чому формуються шляхи вирішення сьогоднішніх викликів в економічному та соціальному житті держави. 

При розгляді питання, що стосувалося законодавчих ініціатив Президента України  Володимира Зеленського щодо впровадження ринку землі сільськогосподарського призначення, відбулася зацікавлена дискусія. Народний депутат Андрій Стріхарський наголосив, що його позиція полягає в тому, що до питання продажу землі необхідно підходити дуже зважено, врахувавши всі фактори, які впливатимуть на життя людей, керуючись не лише політичною доцільністю та економічною необхідністю, а, в першу чергу довгостроковими наслідками для держави, майбутніх поколінь українців. Ряд учасників зустрічі, зокрема, сільський голова села Товмач Сергій Коваль, висловилися категорично проти запровадження ринку землі в нинішній ситуації. Голову Шполянської міської ради ОТГ Сергія Кравченка  цікавило питання ринку землі для власників паїв, на його думку сільськогосподарські землі комунальної та державної власності повинні залишатися у власності держави чи громади та використовуватися за договорами оренди. Депутат Шполянської районної ради Василь Колісник виступаючи наголосив на необхідності врахування інтересів  як власників паїв, так і орендонаймачів, що обробляють ці землі і вклали значні кошти в поліпшення їх родючості. Було висловлено ряд пропозицій щодо поетапного запровадження ринку землі, зокрема для забезпечення можливості продажу земельних паїв, викупляти їх могли б держава та територіальні громади. При цьому держава повинна виробити дієвий механізм фінансового забезпечення таки операцій.  

Було запропоновано створити робочу групу аграріїв округу для подання пропозицій щодо впровадження ринку землі, законотворчого процесу та організації  тісного зворотного  зв'язку народного депутата із жителями виборчого округу.

Після завершення зустрічі народний депутат України провів консультації з керівниками Шполянського району стосовно вирішення піднятих проблем, зокрема забезпечення фінансування бюджетних галузей, завершення реконструкції очисних споруд Шполянської ЦРЛ та ін. Також  Андрій Стріхарський провів особистий прийом громадян Шполянського району.