Mobile menu

"Народ мій є! Народ мій завжди буде!

Ніхто не перекреслить мій народ!"

Василь Симоненко

Сьогодні в Україні відзначається День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України 13 листопада 2014 року. 

 21 листопада ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні, згадуємо всіх героїв України, які віддали своє життя у боротьбі за незалежність нашої держави, усіх українських вояків, які беруть участь у війні на Сході України, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі.

 Цей день – це незаперечний доказ відродження української нації, нашої держави,  підтвердження того, що події на Майдані змінили наш народ, об’єднали нас в єдиній, соборній і незалежній Україні. Важливо зберегти та донести до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддати належну  шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

На площі Героїв Майдану міста Шпола відбувся мітинг до Дня Гідності та Свободи. Учасники революції Гідності, заступник голови районної ради Лідія Татарина, перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Козоріз, громадськість, молодь вшанували Героїв Небесної Сотні та усіх українських вояків, які беруть участь у війні на сході України.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять про полеглих Героїв під час Революції Гідності та військових дій під час проведення АТО на сході України.

 Виступаючи перед учасниками Лідія Татарина зокрема сказала: "Ця революція стала доказом того що ми – українці маємо право визначати майбутнє нашої держави, на своїй території. Українці вже зробили свій вибір, їхній вибір – європейський. Україна є була і буде, але її потрібно захищати. Вічна пам`ять Героям!".

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Роман Саломатін прочитав  молитву за загиблими героями, які віддали своє життя за свободу України.

Також за участю керівників органів влади, священнослужителів, представників громадських організацій, молоді, учасників революції Гідності та АТО  відбулося покладання  квітів  до пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні та до пам'ятного знаку учасникам бойових дій на Сході України.

 Герої не вмирають. Всі вони залишаються в нашій пам’яті, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.