Mobile menu

Вісімдесят шість років пройшло відтоді, як нашу землю спустошив один із найстрашніших в історії людства голодоморів – 1932-1933 років. То була жахлива сторінка для нашого народу.

 З метою вшанування пам’яті жертв тих подій, які забрали життя мільйонів співвітчизників, 22 листопада 2019 року, в Шполі, біля пам’ятного знаку Жертвам Голодомору, що знаходиться на цвинтарі по вулиці Лесі Українки, відбувся традиційний скорботний захід.

Вшанувати пам’ять загиблих прийшли заступник голови районної ради Лідія Татарина, заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця, працівники виконавчого апарату районної ради, керівники структурних підрозділів РДА,  ОТГ, підприємств, установ та організацій району, громадськість, ЗМІ.

 В ході проведення скорботного заходу перед присутніми виступила секретар міської ради ОТГ Тетяна Каландирець.

Зі словами благословення до присутніх звернувся отець Роман Саламатін. 

Хвилиною мовчання, запаленими свічками та покладанням квітів присутні  вшанували пам’ять про заморених голодом співвітчизників 

Цього ж дня за участі представників громадськості, трудових колективів відбулася: пам’ятна Хода від площі Героїв Майдану до Храму Різдва Пресвятої Богородиці, де відбувся мітинг-реквієм, панахида та урочисте покладання композицій колосків, свічок, лампадок.

 Пам’ятаймо історію, її трагічні події ніколи не повинні повторитись!

Присутні вшанували пам'ять померлих 1932-1933 рр. хвилиною мовчання.

Голодомор 1932-1933 рр., що став наслідком організованих заходів керівників УРСР та СРСР, викликав масову загибель сільського населення України і півдня Росії, переважну більшість якого становили українці. На думку сталінського режиму, українське селянство становило серйозну загрозу Радянської влади на території України. Під час голодомору, за офіційними даними, загинули близько 9 млн., а за неофіційними – до 13 млн. жителів всієї країни.

 Крім Голодомору 1932-1933 рр.. в історії України були зафіксовані голодомори 1921-1923 та 1946-1947 рр.