Mobile menu

28 листопада в с. Матусів відбулось перепоховання воїнів, які загинули в роки Другої світової війни, визволяючи Шполянський район.

 Вшанувати світлу пам'ять загиблих приїхали заступник голови Шполянської районної ради Лідія Татарина, заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця, голова Шполянської районної організації ветеранів Володимир Пустовіт, громадськість.

"Сьогодні ми за велінням совісті та громадським обов’язком зібралися тут, на святому місці, щоб із запізненням у кілька десятиліть схилити голови і віддати належну шану загиблим захисникам-воїнам, увічнивши їх пам'ять перепохованням за християнським звичаєм, щоб упокоїти їхні душі, щоб наступні покоління могли гідно вшановувати пам'ять їх героїчного подвигу" – зазначила у своїй промові заступник Матусівського сільського голови Ірина Береза.

 Під час траурного мітингу присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання, ієрей Ігор, настоятель храму Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова, провів траурну панахиду, члени пошукового загону "Пам'ять і слава" в пам’ять про загиблих в роки Другої світової війни здійснили триразовий залп траурного салюту, наприкінці були покладені квіти до Братської могили, як данина пам’яті солдатам, котрі віддали свої життя задля нашого майбутнього.

Після офіційної частини меморіального заходу священик супроводив домовини з рештками воїнів до місця поховання.

Голова ради ветеранів зауважив, що завдяки роботі пошуковців, небайдужих патріотів, а особливо завдяки членам пошукового загону "Пам'ять і слава" є можливість віддати шану ще 5-ти воїнам, які поклали життя за майбутнє українського народу.

"Пам'ять про кожного з них жива, допоки ми пам'ятаємо! Тому, маю надію, спокій вони віднайдуть у цій Братській могилі. Адже це місце – місце пам’яті людей, чиї нащадки боронять нашу державу і сьогодні", – підкреслив Володимир Пустовіт.