Mobile menu

27 січня 2020 року в м. Шпола відзначали пам'ятну дату — День визволення міста від нацистських загарбників. Війська визволителів в далекому 1944 році, зламавши опір німецько-фашистських загарбників, що вперто оборонялися, і визволили місто.

 Пам'ять про героїв, полеглих у боях з фашизмом свято шанують жителі м. Шпола. Урочисті заходи розпочалися покладанням квітів до Пам’ятного знаку загиблих воїнів, де відбувся мітинг, та до місця поховання двох сержантів-розвідників Першої повітряно-десантної армії, в якому взяли участь заступник голови Шполянської районної ради Лідія Татарина, перший заступник голови Шполянської райдержадміністрації Юрій Козоріз, секретар міської ради Тетяна Каландирець, голова Шполянської районної організації ветеранів війни та праці Володимир Пустовіт, керуючий справами міської ради Тетяна Герус, керівники установ та організацій району.

Промовці висловили безмежну вдячність живим і вічну пам'ять загиблим. Світлу пам'ять та безсмертний подвиг воїнів-визволителів учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання. 

 Також щорічно, 27 січня, відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, саме  в цей день у 1945 році було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

У цей день заступник голови районної ради Лідія Татарина, перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Козоріз, громадськість вшанували  пам’ять євреїв, загиблих від рук нацистів, покладанням квітів та хвилиною мовчання біля пам’ятного знаку жертвам Голокосту, місці поховання останків мирних жителів громадян єврейської національності.