Mobile menu

Горить свіча і пам’яті сльоза

додолу з неї краплями стікає.

Земля ридає, плачуть небеса –

Героїв Україна пам’ятає.

День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого для вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Сьогодні ми згадуємо про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Лютневі події стали переломними у вирії подій Революції Гідності, багато що прояснили, відкрили багатьом очі, розставили все по своїх місцях.

 Герої Небесної Сотні, ті, хто вистояв у боях та повернувся додому живим, хто досі продовжує боротьбу і перебуває на передовій і ті, хто посильно допомагає борцям – це одна велика родина, ім’я якій – Україна.

Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях…

В Шполі вшанували подвиг учасників Революції гідності та увічнили пам’ять наших Героїв, які ціною свого життя захищали європейське майбутнє нашої держави — українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

Вклонитись Героям Небесної Сотні сьогодні зібрались керівництво міської та районної влади спільно з духовенством, небайдужими шполянами та гостями нашого міста.

 Пам’ятні заходи розпочались на біля пам’ятного знаку "Героям Небесної Сотні", де до громадськості звернулися керівники району: керівник апарату райдержадміністрації Любов Бакалина та перший заступник міського голови Олександр Кузуб. Про  роль Революції гідності говорив учасник Майдану Віктор Слюсар. Виступаючі наголосили, що тільки активні спільні зусилля, незламна воля і міцна єдність зупинить оскаженілого агресора, припинить кровопролиття і принесуть перемогу. І всі ми з честю та гідністю повинні нести пам’ять про тих, хто загинув, віддав найдорожче своє – життя. 

Протоієрей  Дмитро Горовенко та ієрей Роман Саломатін відправили панахиду за невинно убієнних Героїв, які загинули за честь, свободу України на київському Майдані і під час проведення АТО  на сході України. Під траурні акорди пісні-реквієму "Плине кача" до пам'ятного знаку покладено квіти.

 Опісля, громадськість  району вирушили віддати шану загиблим Героям, поклавши квіти у центрі міста до пам'ятного знаку учасникам АТО.

Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті, бо "Герої не вмирають!".

Попри усі труднощі та виклики ми переможемо!

Бо з нами Бог. І правда – на нашому боці!

Герої не вмирають!  Слава Україні!