Mobile menu

Дорогі ліквідатори!

Шановна громадо!

Тридцять четверта річниця аварії на Чорнобильській АЕС збігається в часі з коронавірусною бідою, яка наразі щільно накрила планету. Це вкотре змушує нас всерйоз замислитися над цінністю життя, необхідністю значного підвищення особистої і загальної відповідальності за результати діяльності, щоб не перейти критичну межу  природної та суспільної рівноваги.

Чорнобиль сколихнув світ, адже так неочікувано найбільша техногенна катастрофа двадцятого століття змінила звичний хід подій. 

Тоді ж у бурхливу квітневу ніч вісімдесят шостого, коли "мирний" атом рознуздано вирвався на волю, широкий загал ще не усвідомлював нищівної глибини цієї трагедії. Ті, кого потому назвуть ліквідаторами, без надійних засобів захисту, в умовах інформаційного вакууму, надтяжкою ціною відвертали від України та світу реальну радіаційну загрозу. Платою стали тисячі передчасно згорілих життів, підірване здоров’я, невтамований біль рідних… Чорнобильська зона – це не просто локація географічного обмеження, а й синонім моральної спустошеності.

І тепер, коли в суспільстві відбулись радикальні зміни, гострота проблеми не згасає. Не зітреться вона також в майбутньому, бо наслідки таких глобальних катастроф пожинаються століттями.

Низький уклін самовідданості, мужності, рішучості, професіоналізму людей, які, хай без зброї в руках, але гідно пройшли передову своєї страшної війни, кожною клітинкою тіла, кожним нервом балансуючи там, де в одній точці зійшлися  смерть і життя.       

Шановні ліквідатори, нехай береже вас доля, здоров’я міцно тримає на хвилі активності, дає відчути яскраві імпульси життя!

Хай всі труднощі і перешкоди  не загасять віри в добро, оптимізму, щоб людська шана була моральним оберегом, а суспільство належно цінувало людей,  які свого часу стійко витримали незнаний доти виклик долі!

Схилімо в жалобі  голови перед світлою пам’яттю тих, кого спалила полинна зірка Чорнобиля, обірвавши мрії, надії, любов…

Не забудемо тяжких  уроків минулого і  оберігаємо життя як найвищий дар!

Заступник голови районної ради                                                    Лідія Татарина