Mobile menu

4 червня 2020 року, в залі засідань районної ради учасник АТО Володимир Гадіон жителям Шполянщини презентував свою книгу "Друга лінія. (Не) тактичні історії", в якій автор знайомить читачів з непростими бойовими буднями на війні. 

 В заході взяли участь заступник голови районної ради Лідія Татарина, голова райдержадміністрації Наталія Коваль, бойові побратими, члени Шполянської спілки воїнів АТО, вчителі та учні Шполянської школи №3.

Ведучі заходу під відеосупровід розповіли, як волею долі в 2015 році Володимир Гадіон пішов на війну, що повністю змінила його бачення світу. Як, відслуживши в спецпідрозділі протиповітряної оборони командиром зенітного взводу, звільнився, а тепер вирішив розповісти про те, що пережив, про непрості бойові будні та людей, як наша країна  знаходиться в стані неоголошеної війни. Сьогодні також на Сході країни йдуть військові дії. Там вирішується доля і майбутнє України.

Директор Шполянської школи №3 Анатолій Осадчий зазначив, що книга "Друга лінія. (Не) тактичні історії" є вагомим внеском автора в історичну спадщину нашого краю. 

Тематика АТО нині одна з найактуальніших в мистецтві: знято багато фільмів, написано пісень та книг. Це потрібно нації, щоб не забувати про щоденний подвиг наших героїв, зберегти історичну пам'ять про ці страшні події для наступних поколінь та віддати шану тим, хто захищає наш народ на Сході.

 Варто зазначити, що книга "Друга лінія. (Не) тактичні історії" - унікальне історичне джерело, у якому описаний бойовий шлях спецпідрозділу протиповітряної оборони. Тираж досить обмежений, проте, видавництво книги неможливе без певного фінансування. Фінансово тиражуванню видання сприяв особистими коштами меценат Максим Доценко.

Заступник голови районної ради Лідія Татарина сказала: "Книга, яку сьогодні презентують є цінністю, яку ми оцінимо потім. Це документальна книга, хронологія шляху одного із невеликих підрозділів нашої великої армії. Дана книга цінна тим, що це в майбутньому буде підручник історії, які будуть вивчати історію України цього нелегкого періоду. Ця книжка цінна саме для підростаючого покоління тим, щоб читаючи, вивчали  і саме головне, щоб ніколи не повторювали тих жахливих помилок, які можливо були зроблені попередніми покоління, які призвели до війни на території України." та вручила воїну-захиснику букет квітів. Подякувала за видання книги та побажала миру нашій країні.

Володимир Гадіон подарував  примірники книг працівникам районної бібліотеки.