Mobile menu

        19 вересня 2016 року в місті Шпола було вшановано пам'ять усіх замордованих і переслідуваних українців – біля Храму Різдва Пресвятої Богородиці відкрито пам'ятник жертвам політичних репресій. Пам'ятник споруджено на кошти небайдужих жителів Шполянщини, що з 2009 року жертвували по копійчині на цю богоугодну справу. Саме відкриття та мітинг-реквієм відбувалися за ініціативи районної організації ВО "Свобода". Участь в заході взяли представники органів влади, небайдужі шполяни, учасники російсько-української війни та ветерани патріотичного руху Шполянщини.

 

 

Чин освячення пам'ятника та заупокійну молитву здійснив настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП отець Роман Саломатін.

      Ведучим мітингу був депутат міської ради від ВО "Свобода" В'ячеслав Кишінько, який і розпочав його. До шполян промовляли керуючий справами міської ради Тетяна Герус, натхненник спорудження пам'ятного знаку – головний редактор газети "Шполяночка плюс" Наталія Сторчак, яка згадала початок виникнення самої ідеї спорудження пам'ятника і продемонструвала самий перший проект спорудження пам'ятного знаку. Вчитель історії Шполянської школи №2 Олександр Гончар ознайомив присутніх із основними трьома етапами терору влади проти українців. Із цікавим та змістовним виступом перед присутніми постав редактор районної газети "Центр України" Станіслав Мазурик, а доповнив його слова голова районної ради ветеранів Володимир Пустовіт, який закликав заради  відродження національної пам'яті та утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства потрібно вшанувати пам’ять репресованих українців та передати історію про їх біль наступним поколінням українців. Потім до слова був запрошений лебединський краєзнавець Іван Єлінецький, який ознайомив учасників мітингу із свідченнями лебединів про жах терору тих часів. 

 

      Після місцевих активістів слово взяв гість – депутат Черкаської обласної ради від ВО "Свобода" Володимир Зуєнко. Під час свого виступу свободівець закликав не лише пам'ятати про усіх українців, яких закатували, вбили, переслідували, ламали долі, нищили здоров'я окупанти у різні часи, а й надалі відновлювати і поширювати історичну справедливість, домогтися, аби був визнаний репресованим кожен, чиє життя зламали лише через те, що мав патріотичні ідеї, за те, що любив і обороняв свою землю та свою націю, за те, що розмовляв рідною мовою, за те, що був українцем. 

    По закінченню виступів головою районної організації ВО "Свобода" В'ячеславом Кишіньком було проведено нагородження учасників російсько-української війни, покладання вінків та квітів до пам'ятного знаку та спільна фотосесія біля встановленого пам'ятника.