Mobile menu

21 вересня християни відзначають свято Різдва Пресвятої Богородиці, або, як називають його в народі, "Другу Пречисту". Згідно з народним календарем у цей день настає осінь. За церковним переказом, Богородиця народилася в ті часи, коли релігія була в занепаді.

 

В це свято митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан відвідав православну громаду міста Шполи.

На подвір’ї Богородичного храму архіпастиря зустрічали віряни на чолі із головою Шполянської районної ради Олександром Кузубом, також архієрея привітали діти недільної школи. Потім у храмі Різдва Пресвятої Богородиці відбулася святкова архієрейська Божественна літургія з нагоди престольного свята. Митрополиту Іоану співслужив настоятель парафії ієрей Роман Саломатін та духовенство Черкаської єпархії.

 

В кінці Божественної літургії архіпастир вручив церковні нагороди меценатам, котрі допомагають у будівництві нового храму, який споруджується на парафії. Отець Роман в свою чергу висловив вдячність митрополиту Іоану, духовенству та вірянам за те, що у цей святий день завітали до Богородичного храму, щоб розділити радість престольного свята.

Голова районної ради Олександр Кузуб вітає усіх парафіян з храмовим святом: "Бажаю Вам міцності у вірі, наснаги до праці для добра Церкви Христової. Хай Пресвята Богородиця своїм заступництвом випросить у Бога миру для нашої країни та подарує мужності і силу духу жити дійсно виконуючи Заповіді Божі, щоб осягнути вічне життя".