Mobile menu

    30.11.2016 р. у приміщенні сесійної зали Шполянської міської ради відбулись громадські слухання щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад в  Шполянську міську територіальну громаду з центром в місті Шпола.

 

    На слухання були запрошені: голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб, перший заступник голови Шполянської районної державної адміністрації Юрій Козоріз, депутат Черкаської обласної ради Василь Уманець, депутати міської ради, громадяни міста Шпола; представники ЗМІ.

    Порядок денний громадських слухань складався з одного пункту:

    1. Про ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад з адміністративним центром в м. Шпола.

    Відкрив засідання громадських слухань Сергій Кравченко – Шполянський міський голова, голова робочої групи з організації проведення громадського обговорення, який ознайомив всіх присутніх із складом робочої групи".

    Сергій Кравченко сказав, що метою проведення громадських слухань є створення нормативно-правової бази для реалізації законного права мешканців територіальної громади міста Шпола на участь в обговоренні ініціативи, перспектив, наслідків і прийнятті рішень з питання добровільного об’єднання територіальної громади міста Шпола з суміжними територіальними громадами, взаємодії органів місцевого самоврядування, що враховує взаємні інтереси та виключає виникнення соціальних конфліктів.

    Реалізація Порядку проведення громадського обговорення направлена на вирішення наступних завдань:

    - інформування громадськості про ініціативи та пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальної громади міста Шпола з суміжними територіальними громадами;

    - з’ясування громадської думки з предмету та питань, що виносяться на громадське обговорення;

    - прийняття рішення з обговорюваного питання.

    Міським головою було запропоновано учасникам громадських слухань подавати робочій групі свої пропозиції чи зауваження щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад, для винесення їх на розгляд сесії міської ради для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад.

 

    При обговоренні питання виступила заступник міського голови, секретар робочої групи Марина Кулішова:

    "Об'єднання буде хочемо ми цього чи ні, бо аналізуючи законопроекти, можна стверджувати, що держава робить все для цього можливе, нам слід продовжити процес добровільного об'єднання, щоб отримати хоч якусь фінансову підтримку від держави у формі субвенцій на розвиток територій". Також вона подала прогнозовані фінансові показники міського бюджету після об'єднання територіальних громад.

    Голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб зауважив, що об’єднуватися потрібно, до цього спонукає закон, озвучив також законопроекти, які знаходяться на розгляді у профільному комітеті Верховної Ради України.

    В обговоренні також взяли участь представники депутатського корпусу міської ради.

    Уманець Василь Петрович – депутат обласної ради, зауважив, що якщо об’єднуватися, то потрібно прорахувати фінансову спроможність освіти, медицини, житлово-комунального господарства.

    Міський голова Сергій Кравченко наголосив, що буде по алгоритму дій продовжувати роботу з об'єднання громад, як ініціатор.