Mobile menu

    Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства.

 

    14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. 

    14 грудня в Україні відзначається "День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС". Це визначено Указом Президентом України № 945/2006 року від 10 листопада 2006 року. 

    Сьогодні ліквідатори аварії та представники влади району поклали квіти до стели Героїв Чорнобиля в Парку Слави.

 

    "Це найбільша техногенна катастрофа в історії людства, - каже заступник голови Шполянської районної ради Лідія Татарина. – В ці дні маємо згадати тих, кого вже з нами немає, а також живих ліквідаторів аварії. 

    Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров'я майбутніх поколінь.

    Сьогодні, як і кожен рік, ми маємо вклонити голову перед людьми, які стали в той далекий трагічний день між техногенною стихією та усім людством. 

    "Ми віддаємо шану всім тим, хто ціною власного здоров'я й життя захистив нас і увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Низький Вам уклін за мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії. Вічна пам'ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом. Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя, уваги держави і шани вдячних поколінь", - зазначила Лідія Татарина, заступник голови Шполянської районної ради.