Mobile menu

   Сьогодні у всьому світі вшановують пам'ять жертв найбільшої техногенної катастрофи в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
  Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф відзначається 26 квітня. У цей день в 1986 році сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) — найбільша техногенна катастрофа ХХ століття за масштабами збитків і наслідків.

   Цього дня, 26 квітня 2016 року, жителі Шполянщини зібрались біля пам’ятнику ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, поклали до підніжжя постаменту траурні корзини та квіти. В урочистостях взяли участь голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб, голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко, Шполянський міський голова Сергій Кравченко, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, представники громадських організацій учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, громадськість, ЗМІ.

   До усіх присутніх звернувся голова районної ради Олександр Кузуб, який подякував присутнім учасникам ліквідації ядерної катастрофи за їх мужність та героїзм,  за ті жертви які вони понесли рятуючи майбутнє держави від радіаційного лиха. "Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих Героїв, у кого "мирний" чорнобильський атом забрав життя. Ми підтримуємо тих співвітчизників, чиє здоров’я донині несе відбиток страшної аварії. Держава повинна зробити все, щоб ліквідатори аварії на ЧАЕС отримали гідну компенсацію за втрачене здоров’я! Відважність і мужність сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії, серед яких – наші земляки із Шполянського краю, які не вагаючись, стали на захист рідної землі. Так і сьогодні наші патріоти на сході держави захищають рідну Україну, борючись за її майбутнє. Ми повинні гідно вшанувати героїзм усіх тих, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, подвиг цих людей навічно залишиться у пам’яті українського народу. Вічна шана загиблим і подяка за подвиг вижившим. Низький уклін усім нашим Героям-чорнобильцям! Бажаємо  вам і вашим родинам міцного здоров’я, добробуту, миру, спокою та довгих років життя!" – зазначив голова районної ради Олександр Кузуб.

   Про події, що відбувались 30 років тому на атомній станції та про проблеми, з якими в сучасному сьогоденні зіштовхуються чорнобильці розповів голова Шполянської районної організації "Союз Чорнобиль України" Олександр Рогозінський.
   Учасники мітингу вшанували пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи людство від атомного лиха хвилиною мовчання, поклали квіти до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Цього ж дня у районному будинку культури з нагоди Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля відбувся концерт.