Mobile menu

9 листопада 2017 року у м. Чигирин голова обласної ради Олександр Вельбівець провів виїзне засідання загальних зборів Черкаського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Українська асоціація районних та обласних рад". 

 На засіданні був присутній  начальник Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало, який обговорив із головами районних рад області питання здійснення компенсаційних виплат за проїзд пільгових категорій громадян, а також забезпечення бюджетного фінансування інших пільг і відшкодувань, гарантованих державою. 

Олександр Вельбівець сказав, що  соціальна відповідальність держави здебільшого залишається на рівні законодавчого гарантування компенсацій. Досить часто прописані у державному бюджеті статті видатків на відшкодування надання пільг чи фінансування виплат не підкріплені реальним ресурсом, що автоматично перекладає відповідальність забезпечення компенсацій на місцеві бюджети.  Перед органами місцевого самоврядування стоять непрості завдання, адже із наступного року частина пільг повністю "перекладається" на бюджети місцевого рівня, тож саме від місцевих керівників будуть вимагати виконання соціальних гарантій перед категорійними громадянами. Задля забезпечення безперебійного надання послуг і пільг у районах слід  уже зараз, плануючи кошторис на наступний рік, прорахувати необхідні суми витрат та включити фінансування цих статей до переліку поточних видатків із районних бюджетів. 

У ході обговорення представників районів найбільше цікавили практичні шляхи вирішення конкретних проблем соціального захисту категорійних громадян: здійснення соціального і юридичного супроводу пільговиків, нарахування коштів, правові норми й умови придбання соціального житла цим категоріям, фінансування з державного бюджету гарантованих пільг та законодавча перспектива діяльності місцевого самоврядування тощо.

Голова обласної ради О. Вельбівець обговорив з присутніми питання оптимізації структури та чисельності працівників органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, відповідні типові штати, а також зупинився на питанні законодавчого  врегулювання  повноважень рад об’єднаних територіальних громад,   відповідальності за невиконання взятих зобов’язань.

Серед іншого присутні обговорили питання здійснення секторальних реформ, що запроваджені й нещодавно підкріплені новими законодавчими нормами; розглянули ініціативи й питання реалізації регіональних проектів за участі обласної ради та інші актуальні питання життєдіяльності районів. 

Учасники наради оглянули резиденцію Б.Хмельницького, Іллінську церкву та автентичні залишки кам`яниці Б.Хмельницького.