Mobile menu

У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам’ятна дата — День пам’яті жертв Голодомору. Ця дата присвячена подіям 1932-1933 років, коли в результаті радянської політики хлібозаготівель і колективізації від голоду в Україні померли мільйони жителів. Відзначається з 1998 року.

 У 2006 році українська влада визнала події Голодомору геноцидом українського народу.

 Голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу.

Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних, - не підлягає забуттю…

З метою вшанування пам’яті жертв тих подій, які забрали життя мільйонів співвітчизників 24 листопада 2017 року в Шполі, відбувся захід із вшанування жертв голодомору біля пам’ятника жертвам Голодомору.

Вшанувати пам’ять загиблих прийшли голова районної ради Олександр Кузуб, заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця, працівники виконавчого апарату районної ради, керівники структурних підрозділів РДА,  підприємств, установ та організацій району, школярі, громадськість, ЗМІ.

 Настоятелями храмів Святої Трійці Дмитром Горовенком та Різдва Пресвятої Богородиці Романом Саломатіним було  відправлено панахиду за померлими у роки голодоморів. Пам’ять про загиблих від голоду вшановано хвилиною мовчання.

24 листопада відбулася поминальна хода до Храму Різдва Пресвятої Богородиці, де відбулась поминальна служба пам'яті жертв голодоморів.

В даному заході прийняли участь голова районної ради Олександр Кузуб, заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця, заступники міського голови Віталій Плетінь і Сергій Заєць разом із працівниками районної ради, райдержадміністрації та міської ради, представниками організацій, установ та громадськості району.

По завершенню поминальної служби була оголошена хвилина мовчання в пам’ять жертв голодоморів та запалені поминальні свічки та лампадки.

Представники влади та громадськості запалили поминальні лампадки біля пам’ятника жертвам голодомору.