Mobile menu

У 1993 році Черкаською обласною радою та Черкаською облдержадміністрацією за підтримки Національної спілки письменників України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка та Ліги українських меценатів з метою вшанування пам’яті поета-гуманіста Василя Симоненка, популяризації його імені й творчості, для заохочення професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури, до написання високохудожніх літературних творів громадянського звучання, спрямованих на побудову незалежної демократичної України встановлена всеукраїнська літературна  премія ім. Василя Симоненка 

 У 2017 році до участі конкурсна комісія з присудження Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка допустила 24 твори. Лауреатами премії імені Василя Симоненка визнано: в номінації „За кращу першу поетичну збірку” ОЛЕКСІЯ БИКА (м. Полтава) за збірку поезій «Вірші на руці» (висунуто Полтавською обласною організацією Національної спілки письменників України); в номінації „За кращий художній твір” СВІТЛАНУ КОРОНЕНКО (м. Київ) за збірку поезій «Вірші з осені» (висунуто видавництвом «Ярославів Вал».)

 11 січня 2018 року у приміщенні обласної філармонії відбулось урочисте вручення премії імені Василя Симоненка. Делегація шполян, очолювана головою районної ради Олександром Кузубом, на церемонії вручення премій привітали Світлану Короненко, дружину нашого славетного земляка Михайла Слабошпицького. Олександр Миколайович побажав Світлані Анатоліївні доброго здоров`я,  нових творчих досягнень. Присутній на церемонії вручення премії імені Василя Симоненка Михайло Федотович на вдячність подарував землякам свою нову книгу «Протирання дзеркала».