Mobile menu

26 квітня 2018 року – дата, що стала знаменною, дата, коли вся країна вшановує пам’ять тих, хто ціною власного життя і здоров’я відвернув смертельну загрозу для людства. Мабуть, увесь світ пам’ятатиме дату 26 квітня 1986 року та наслідки вибуху на Чорнобильській атомній станції. Минуло більше тридцяти років, та рани в пам’яті народу ніяк не гояться.

 "Чорнобиль з пам’яті не стерти" – саме під такою назвою 26 квітня в приміщенні Водянського НВК відбувся тематичний вечір, присвячений 32-й річниці від дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Організаторами виступили Водянська сільська рада, Водянський НВК та Водянський сільський Будинок культури. До урочистостей долучилися учасники ліквідації аварії, запрошені шановані гості, школярі південних сіл району та жителі села Водяне.

Перед початком заходу присутні ознайомилися з тематичною виставкою, яка була присвячена жителям села Водяне – учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

 Ведучі з трепетом пригадали хронологію тих подій. До сердець доходили віршовані та прозові рядки із циклів "Дзвони Чорнобиля", "Мертве село", "Ліквідатори", "Реквієм". Активну участь в заході приймали учні Водянського НВК разом з директором Олексієм Черяковим.

Усі під звуки метронома хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв – сотень і сотень тих, хто став на захист життя мільйонів українців та інших народів. Ми низько схиляємо голови перед ними і з особливим почуттям їх вшановуємо! Велика Вам подяка і низький доземний уклін! Нехай будуть вдячні та уважні люди до Вас, щодня, щохвилини, завжди!

Під час концертної програми, підготовленої керівниками Водянського сільського Будинку культури Мариною Боровик та Оксаною Загородньою, до чорнобильців зі словами вдячності звернулася Водянський сільський голова Наталія Кирченко. 

 Звернувся до тих, хто жертвуючи своїм життям і здоров’ям, ліквідував наслідки вибуху на Чорнобильській АЕС голова районної організації чорнобильців Олександр Рогозінський, який вручив героям-ліквідаторам заслужені нагороди. 

В ході проведення вечора маленькі учасники самодіяльності розносили по залу та вручали присутнім символічних паперових білих журавликів.

На завершення до всіх присутніх звернувся голова районної ради Олександр Кузуб, який наголосив, що найбільшою цінністю є людське життя, а також що пам’ять – найбільше мірило совісті й вдячності поколінь. У своєму виступі він вклонився ліквідаторам аварії на ЧАЕС та від імені жителів району висловив безмежну вдячність героям за подвиг. Вічна слава героям! Вічна слава!!!

 Час минає швидко – як тридцять два роки від тієї жахливої події, так і тематичний вечір промайнув миттю. А нам залишається усвідомити, що мир та злагода країни залежить від кожного з нас і вірити в те, що подібної трагедії майбутні покоління не спіткають.