Mobile menu

27 квітня 2018 року у сесійній залі районної ради під керівництвом голови районної ради Олександра Кузуба відбулося засідання позачергової двадцять шостої сесії районної ради сьомого скликання. 

 У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники районних установ, підприємств та організацій, сільські голови, представники засобів масової інформації.

Перед початком розгляду питань порядку денного сесії Олександр Кузуб подякував героям-ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, які заплатили за порятунок світу найдорожчим – своїм життям та оголосив подяку Водянському сільському голові Наталії Кирченко, депутату районної ради Олексію Черякову та працівникам Водянського сільського Будинку культури за проведений тематичний вечір "Чорнобиль з пам'яті не стерти". 

До порядку денного сесії було включено 15 питань. Передувала сесії робота профільних постійних комісій та президії районної ради. 

Основним питанням були зміни до районної Програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом. Депутат районної ради Сергій Струк в своєму виступі наголосив, що дані зміни стосуються фінансування придбання житла учасникам АТО з Шполянського району, яке здійснюється на умовах співфінансування з обласним бюджетом та бюджетами ОТГ і сіл району.  

Далі депутатами схвалено Положення про щорічний районний конкурс на кращу сільську раду з метою вивчення, узагальнення і поширення кращого досвіду роботи органів місцевого самоврядування, підтримки їх діяльності, покращення добробуту сільських територіальних громад району та внесено зміни до Районної програми фінансування ремонту доріг загального користування державного і місцевого значення, які проходять територією Черкаської області та розвитку дорожньої інфраструктури на 2016-2018 роки, з якими виступила начальник відділу містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Тетяна Ветушко. 

З метою підтримки ініціативи Президента України про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні депутатами прийнято Звернення про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні, з яким виступив депутат районної ради Володимир Пустовіт. 

Далі у ході роботи сесії народними обранцями було затверджено зміни до програми розвитку книговидавничої справи. З цього питання поінформував начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолій Лозовий, який зазначив, що винесення на розгляд сесії районної ради проекту рішення викликане в зв’язку з необхідністю змін таблиці розділу 4 "Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання програми".

 Особливої уваги у депутатів викликали питання затвердження змін до Програми "Інформаційно-аналітична система "Місцеві бюджети" та до районної премії ім. Олекси Влизька в галузі літератури. 

Жвавого обговорення викликало розгляд Актів приймання-передачі майна Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районної комунальної власності Шполянської районної ради до комунальної власності Шполянської міської ради ОТГ та надання згоди на передачу Матусівської ДЮСШ, що розташована на території  Шполянської ОТГ з комунальної власності Шполянської районної ради до комунальної власності Шполянської міської ради ОТГ.

Депутатами обговорено зміни до районного бюджету на 2018 рік. Присутніх інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Голуб, яка окреслила основні аспекти спрямування видатків районного бюджету.

В обговоренні питань порядку денного активну участь взяли депутати районної ради Володимир Потапенко, Юрій Савіовський, Василь Колісник, Лідія Татарина, Василь Вареник, Анатолій Козленко, Павло Мальчик.

Головуючим сесії була надана можливість всім депутатам районної ради, сільським головам, запрошеним взяти участь в обговоренні питань порядку денного з дотриманням 10 хвилинного регламенту для кожного, затвердженим на початку сесії.