Mobile menu

8–9 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

 8 травня в Парку Слави міста Шпола відбувся урочистий мітинг з нагоди відзначення Дня пам’яті і примирення та 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні 1941-1945 років.

Цього дня голова районної ради Олександр Кузуб, голова районної державної адміністрації Володимир Потапенко, міський голова Сергій Кравченко, учасники проведення антитерористичної операції, волонтери, учнівська молодь та жителі міста Шпола згадали великий подвиг, мужність, патріотизм, незламну волю, самопожертву та гуманізм тодішнього покоління, яке вистояло у смертельній боротьбі з нацизмом.

Присутні хвилиною мовчання та покладанням лампадок до меморіалу "Вічного вогню" вшанували всіх, хто пройшов палаючі стежки Другої світової війни та зумів довести, що українці сильна нація, яка вистоїть перед будь-якими випробуваннями; тих, хто працював на заводах, фабриках та в полі, допомагаючи приблизити перемогу; тих, хто у теперішній час відстоює територіальну цілісність нашої держави.

 Після завершення дійства на центральній площі міста відбувся тематичний концерт, присвячений цим травневим подіям.

9 травня дорослі, діти, ветерани та представники влади зібралися в центрі Шполи відзначити День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Все далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя для спільної перемоги.

Згадати тих, хто пройшов крізь пекло війни, кому вдалося вижити, хто з думкою про своїх дітей, дружин та матерів поліг у бою, прийшли діти війни та пересічні шполяни з дітьми, онуками, правнуками.

 Ведучі повели присутніх рядками історії, згадавши про подвиг наших земляків, які 73 роки тому, віддавали життя, аби ми сьогодні мали можливість збиратися під мирним українським небом.

Олександр Кузуб – голова районної ради, Юрій Козоріз – перший заступник голови районної державної адміністрації та  Сергій Кравченко – міський голова привітали шполян з Днем Перемоги над нацизмом в Європі, подякували ветеранам другої світової та бійцям, які в наш час боронять рідну землю на сході країни.

Традиційно до слова був запрошений голова районної ради Олександр Кузуб, який в своїй промові торкнуся сторінок історії, зазначивши, що цей святий день завжди викликає почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Знаючи, якою великою ціною завойовано нашу перемогу, схиляємо голови перед священною пам’яттю загиблих. Ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни. Ми вдячні за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які ви виявили у боях за рідну землю.

До вітального слова та вручення нагород ведучі запросили підполковника, військового комісара Шполянського РВК Євгена Маловічка. Привітавши всіх присутніх зі святом, Євген Маловічко висловив вдячність усім, хто боронив й нині боронить рідну землю від окупантів, а також вручив нагрудні знаки звільненим військовослужбовцям, які брали участь в АТО та отримали стутус УБД. 

 Далі учасники мітингу, сформувавши колону, на знак шани та вдячності шполяни поклали квіти до братської могили.

На завершення, в рамках проведення заходу, відбувся виступ районного хору ветеранів.

По завершенню міських заходів голова районної ради Олександр Кузуб, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз та заступник міського голови Віталій Плетінь взяли участь в заході із вшанування пам’яті жертв війни, які були організовані колективом школи-інтернату біля могили Анатолія Ванюшина і Петра Єрьоміна – розвідників Першої повітряно-десантної армії та вшанували розстріляних євреїв Шполянського гетто, братська могила яких знаходиться у Дар’ївському парку.