Mobile menu

12 травня 2016 року в Національному палаці мистецтв "Україна" відбулася урочиста Академія з нагоди ювілею - 50-ліття служіння Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Київській архієрейській кафедрі. Привітати патріарха зі святом цього дня із робочим візитом до столиці завітали депутати Шполянської районної ради на чолі з головою Шполянської районної ради Олександром Кузубом.

 

За 20 років предстоятельства була створена національна церква – Українська православна церква Київського патріархату, яка здобула визнання у світі, а кількість віруючих стала удвічі більшою від прихильників російської церкви. Хоча на сьогодні парафія Московського патріархату в Україні навпаки вдвічі більша.

Сьогодні Філарету вже 87. Він досі служить.

-         У моєму віці вже ніхто не працює. Якби Бог мені не давав наснаги і сили, я б стільки не працював, − переконаний Його Святість.

За своє життя Патріарх відвідав близько 120 країн. Останній закордонний візит Філарет здійснив до Нідерландів. Напередодні референдуму агітував місцевий політикум до асоціації з Україною. Багато їздить Предстоятель і нашою країною. Зокрема, нещодавно Патріарх освятив пам’ятник Івану Мазепі у Полтаві.

Під час урочистої академії з нагоди ювілею Святійший Патріарх Філарет звернувся до присутніх з промовою, в якій окреслив шлях свого архієрейського служіння, ті труднощі, з якими довелося стикатися Церкві у радянські часи, а також виклики, які постали перед нею в новітній період державної незалежності України. 

Промова Предстоятеля тривала близько 1,5 години та неодноразово переривалася гучними оплесками.

На запросини ієрея, настоятеля церкви Різдва Пресвятої Богородиці, отця Романа Саломатіна на.урочисту Академію з нагоди 50-ліття служіння Патріарха Філарета прибули і благодійники зі Шполи: голова районної ради Олександр Кузуб, секретар ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Сергій Струк і голова фракції ВО "Батьківщина" у районній раді Віта Нечай.

     Зокрема, саме за сприяння ВО «ЧЕРКАЩАНИ», Групи компаній ЛНЗ та голів районної і міської рад нині у церкві Різдва Пресвятої Богородиці споруджують перший у світі кований іконостас.